Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Gięcie blach dedykowane dla wielu branż

Czym jest gięcie blach Gdańsk?

Jedną z bardzo często zlecanych usług z zakresu obróbki metali, jest gięcie blach. Gdańsk jest jednym z miast, na którego terenie działa wiele oferujących ją firm. Rzućmy nieco więcej światła na to, jak w praktyce przebiega ten proces i w jakim celu się go zleca.

Jedną z głównych metod obróbki metali jest gięcie blach. Gdańsk, a także wiele innych polskich miast, są miejscem działalności firm świadczących taką usługę. Umożliwia ona uzyskanie pożądanych kształtów wszelkich blaszanych elementów, rur, kształtowników, a także drutów. Najogólniej proces gięcia blach można opisać jako trwałe odkształcenie wybranych części na skutek oddziaływania momentu zginającego. Co ważne, nie narusza on spójności materiału, ani jego wymiarów poprzecznych. Zmianie ulega tylko krzywizna, a wszystkie właściwości fizyczne zostają zachowane.

Przebieg procesu

Podobnie jak cięcie laserem pomorskie, gięcie blach jest często zlecaną usługą. Niekiedy określa się je także jako obróbkę plastyczną blachy. Przeprowadza się ją z zastosowaniem specjalnych pras krawędziowych, walców bądź poprzez wykorzystanie techniki ciągnienia. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio obróbka CNC. Gdańsk znajduje się w grupie miast, w których stosowana jest ta metoda.
W trakcie gięcia blach wykonuje się skręcanie i profilowanie. Cały proces można podzielić zaś na trzy fazy, tj. gięcie sprężyste, gięcie plastyczne oraz dotłaczanie. Generalnie nie jest on zbyt skomplikowany, jednak pracę, jaką jest obróbka metali Gdańsk, warto powierzyć profesjonalnej firmie, dysponującej specjalistycznymi narzędziami.

gięcie blach Gdańsk

W jakim celu wykonuje się gięcie blach?

Istnieje wiele gałęzi przemysłu, w których zleca się gięcie blach. Gdańsk to miasto, w którym usługa ta cieszy się dużą popularnością. Jest ona bardzo często zlecana podczas produkcji elementów wykorzystywanych w branży budowlanej, w branży motoryzacyjnej celem wykonania poszczególnych elementów karoserii, w hydraulice. Nawet podczas wytwarzania różnego typu urządzeń, w tym sprzętu codziennego użytku. Ponadto specjalistyczna obróbka metali Gdańsk często jest konieczna przy produkcji elementów znajdujących zastosowanie w przemyśle stoczniowo-okrętowym, a często też w petrochemicznym oraz samolotowym.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się