Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Obróbka styropianu i jego zastosowanie

Styropian. Poznaj jego zastosowanie

Chyba nikomu z nas nie jest obce pojęcie „styropian”. Choć usługa taka jak obróbka styropianu Gdańsk cieszy się dużą popularnością, to nie wszyscy wiedzą, jakie dokładnie ma on zastosowanie. Tymczasem jest to świetny i niedrogi materiał termoizolacyjny. Od dawna stosuje się go w budownictwie. Pojawia się także w formie dekoracji, jako sztukateria Gdańsk. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej kwestii.

Czym jest styropian?

Styropian, a uściślając polistyren ekspandowany EPS, jest cieszącym się dużą popularnością materiałem termoizolacyjnym. Nie zawiera w swoim składzie żadnych związków toksycznych, a dodatkowo jest odporny na grzyby i pleśń oraz nie poddaje się procesowi gnicia. Jest to materiał lekki, a jednocześnie trwały i bez problemu poddający się obróbce. Aczkolwiek przebiega ona zupełnie inaczej niż chociażby obróbka metali. Gdańsk jest jednym z miast, na którego terenie można zarówno nabyć, jak i odpowiednio przygotować styropian do użytku.

Zastosowanie styropianu

Styropian często stosuje się podczas budowy różnego typu obiektów, a wykorzystuje się go celem docieplania fundamentów, ścian czy też podłóg. Wynika to z jego bardzo dobrych właściwości izolacyjnych. Co ważne, styropian dostępny jest w różnych kolorach (styropian biały, grafitowy, niebieski, zielony) i wariantach (na przykład płyty elastyczne, płyty ryflowane, płyty sprężyste lub płyty perforowane), dlatego można wykorzystać go do ocieplenia różnych partii budynku. Jeśli obrobi się do prawidłowo, a następnie ułoży, bardzo długo zachowa swoje właściwości. Ważne jest też, aby dobrać jego rodzaj, adekwatnie do przeznaczenia.

Obróbka styropianu jest powszechnie zlecaną usługą, podobnie jak cięcie laserem. Gdynia, Kraków, Warszawa – w każdym większym mieście bez problemu można znaleźć firmę realizującą tego typu prace.

Obróbka styropianu Gdańsk – komu ją zlecić?

Aby styropian dobrze spełniał swoje zadania, należy do odpowiednio przygotować. Dlatego usługę, jaką jest obróbka styropianu Gdańsk, warto powierzyć doświadczonej firmie. Wykwalifikowani fachowcy, dysponujący wysokiej jakości sprzętem, przeprowadzą ją z należytą starannością. Należy pamiętać, że jeżeli taką obróbkę wykona się w amatorski sposób, negatywnie wpłynie to na właściwości styropianu.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się