Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Sztukateria – co warto wiedzieć?

Sztukateria zewnętrzna – co to jest i po co ją się stosuje?

Ozdabianie przestrzeni zewnętrznej wymaga szukania rozwiązań estetycznych, jak i praktycznych. Muszą one stanowić integralną część budynku. Na szeroką skalę wykorzystywana jest sztukateria zewnętrzna wykonywana ze styropianu odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Styropian skutecznie ozdabia dom

Odświeżenie elewacji budynku nie musi być aż tak kosztowne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zainwestować w sztukaterię elewacyjną, a można będzie uzyskać bardzo ciekawy efekt. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się listwy okienne, podparapetniki, narożniki, gzymsy Gdańsk i wiele innych. Tak finezyjna ozdoba od razu odmieni wygląd każdego budynku.

Obróbka styropianu Gdańsk jest możliwa na bardzo szeroką skalę, dlatego można otrzymać dowolny kształt elementu elewacyjnego. Podkreślić można zarówno wygląd drzwi, okien, balkonów, jak i każdego innego elementu wchodzącego w skład budynku. Szerokie zastosowanie w upiększaniu budynku znajdują również bonie elewacyjne Gdańsk, kolumny, jak i deski elewacyjne.

Każdy z wyrobów styropianowych podkreśli charakter domu, wpłynie na jego pozytywny odbiór, a także spowoduje, że na nowo pokochasz swoje miejsce zamieszkania.

sztukateria zewnętrzna

Dlaczego warto zdecydować się na sztukaterię zewnętrzną?

Sztukateria Gdańsk pełni nie tylko funkcję ozdobną. Spełnia również kilka istotnych aspektów:

  • bonie oraz narożniki zabezpieczają krawędzie budynków przed uszkodzeniami,
  • gzymsy skutecznie radzą sobie z odprowadzaniem wody opadowej z dachu,
  • podparapetniki ochraniają ściany domu przed negatywnym działaniem wody.

Sztukaterię bardzo często wykorzystuje się również w celu zakrycia nieestetycznych pęknięć i do odpowiedniej stabilizacji wybranych fragmentów budynku. Z jej pomocą można optycznie powiększyć dom, a renowacja starych budynków w zasadzie nie może się bez niej obyć. Dodają klasy, finezji i atrakcyjnego wyglądu każdemu obiektowi.

Sztukateria zewnętrzna jest tworzona na zamówienie, dlatego każdy element może zostać dostosowany do wielkości, kształtu i innych wytycznych. Oczywiście zanim zdecydujesz się na jej zamówienie, przygotuj projekt lub skorzystaj z gotowych wzorów. Planując zewnętrzną ozdobę domu weź także pod uwagę jakość zastosowanych materiałów.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się