Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Usługi obróbki tworzyw sztucznych

Jak realizowane są usługi obróbki tworzyw sztucznych?

Aby poszczególne materiały były w stanie spełniać właściwe im funkcje, w większości przypadków należy je odpowiednio przygotować. W tym celu zleca się usługi obróbki tworzyw sztucznych. Gdańsk jest jednym z miast, na którego terenie świadczy się tego typu usługi.
Obróbkę tworzyw można najogólniej sprowadzić do nadania określonemu elementowi pożądanego kształtu poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi. Wskutek tego procesu dochodzi do pozbycia się niepotrzebnych części materiału, dzięki czemu dane tworzywo nabiera odpowiednich właściwości. Aby osiągnąć ten cel, stosowana jest m.in. obróbka CNC. Gdańsk, Poznań, Warszawa czy Kraków – taka usługa dostępna jest na terenie większości polskich miast.
Do mechanicznego obrabiania tworzyw wykorzystuje się z reguły specjalne obrabiarki do metali bądź maszyny do obróbki drewna. Należy przy tym pamiętać o tym, aby nie doprowadzić do ich nadmiernego nagrzania się, które może wywołać niepożądane zmiany kształtu, koloru, a niekiedy doprowadzić nawet do topnienia.

Stosowane metody

Istnieje kilka sposobów wykonywania usługi obróbki tworzyw sztucznych. Gdańsk jest siedzibą wielu firm stosujących nowoczesne metody na tym polu. Poza wspomnianą już techniką CNC polegającą na tworzeniu większych i mniejszych części danego tworzywa, wykorzystać można także frezowanie. Ta metoda cieszy się dużą popularnością, ponieważ zapewnia nie tylko wysoką wydajność, ale i bardzo dokładne wykonanie. To przekłada się z kolei na liczne korzyści dla klientów.
Tworzywa termoplastyczne, które nie są wzmocnione, można poddawać obróbce poprzez zastosowanie narzędzi ze stali szybkotnącej. Z kolei w przypadku tworzyw wzmocnionych wykorzystuje się narzędzia ze spieków.

usługi obróbki tworzyw sztucznych

W jaki sposób można wykorzystać obrobione tworzywa?

Warto jeszcze wspomnieć, w jakich branżach zleca się najczęściej usługi obróbki tworzyw sztucznych. Gdańsk, jak i pozostałe miasta w kraju, jest siedzibą firm, które wykonują tego typu prace w różnych celach. Odpowiednio obrobione elementy, typu łożyska czy izolatory, pojawiają się bowiem w wielu urządzeniach. Obrabianie tworzyw okazuje się też niezbędne w branży meblarskiej, a także w branży motoryzacyjnej. Tam zastosowanie znajdują m.in. plastikowe elementy konstrukcyjne lub obudowy dla poszczególnych podzespołów.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się